Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu

Yazın gelmesi ve havaların ısınmasıyla bahçelerimizin dekorasyonu önem kazanmış durumda. Bu yüzden bu yazımızda bahçemizi tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz ve bunun için bilmemiz gereken ipuçlarını ev dekorasyonu delileri için bu yazımızda toparlayıp, Bahçe Dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalıştık.

Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu nasıl yapılır?

Bahçeniziz düzenleyip dekore etmeye başlamadan önce bahçenizi ne amaçla kullanmak istiyorsunuz bunu düşünmeniz gerekmektedir. Bahçenizde vakit geçirecek misiniz? Bahçenizde birşeyler yetiştirmek istiyor musunuz? Yada sadece çiçekli bitkilerle hoş bir görüntü yakalamak mı istiyorsunuz?

Bu soruların cevabını verdikten sonra harekete geçmeniz çok daha doğru olacaktır. Ardından hedefleriniz doğrultusunda bahçe bakım tekniklerini araştırmanız ve öğrenmeniz ihtiyaç listenizi hazırlamakta yardımcı olacaktır.

Oturulacak, çimlenecek, çiçeklenecek, ağaçlandırılacak ve meyve-sebze ekilecek alanları belirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Oturulacak alan için belirlediğiniz konsepte uygun bahçe mobilyaları ve aksessuarları satın alıp yerleştirebilirsiniz. Çimlendirme yapmak istediğinizde mevsime dikkat etmeniz gerekmektedir. Tohum attığınızda çimleriniz Eylül-Ekim aylarında yeşillenecektir. Tohum atma işleminde sonra mutlaka toprağı ilgili ekipman ile ezmelisiniz aksi takdirde istediğiniz sonucu elde edemesiniz. Yada hazır çim satın alıp serebilirsiniz. Çimlerinizi düzenli olarak sulamalı ve çim biçme makinesi ile boylarını kısaltmalsınız.

Çiçek ekeceğiniz zaman soğanlı bitkilerin belli dönemlerde çıktığı ve öldüğünü unutmamalısınız. Onu dışındaki bitkilerde ise ekildiğinde bakımına dikkat etmelisiniz. Bazı bitkilerin çok su istediğini, bazı bitkilerin ise o kadar suya ihtiyacı olmadığını unutmamalısınız.

Eğer bahçenize ağaç dikeceksiniz meyve ağaçlarını ve kök aşırı büyüyen ağaçlarını evinize yakın dikmemelisiniz. Çünkü meyve ağaçlarından dökülen meyveler kötü kokular yapmakta ve kökü aşırı büyüyen ağaçlar ise binaların temellerine zarar vermektedir. Bu yüzden ağaç dikmeden önce ağacın büyüme hızını ve kökünün yayılma gücünü mutlaka öğrenmeli ve hatta bir uzmandan yardım almalısınız.

Ağaç ve bitkilerin Güneş sevip sevmediğini öğrenmeli ve ona yerleşimlerini yapmalısınız. Bahçenize kyduğunuz mobilyalar dışında farklı ışıklandırmalarla evinizin bahçesine farklı bir hava katabilirsiniz. Özellikler güneş enerjisi ile dolan lambalar kullanarak doğaya zarar vermeden bahçenizin aydınlatmasını yapabilirsiniz. Küçük solar lambalarla ağaçlarınızı süsleyebilir ve büyük fenerler kullanabilirsiniz.

Başarılı Bir Ev Dekorasyonu içinse sitemizi incelemeye devam edin.