Ev Dekorasyonu Stilleri

Ev Dekorasyonu Stilleri

Dünya’da daha çok tercih edilen ev dekorasyonu stillerini sizler için yazdık. Ev dekorasyonu stilleri hangileridir?

Ev Dekorasyonu Stilleri

Dünya’da En Çok Tercih Edilen Ev Dekorasyonu Stilleri

  1. Klasik Evler

Geçmişten günümüze gelen, zaman direnen gösterişli parçalardan oluşan evleri klasik evler olarak tanımlamak doğrudur. Bu tip evlerde parlak renkler, gösterişli aksesuarlar ve ışıltılı desenler kullanılmaktadır.

  1. Rustik

Rustik kelime anlamıyla köy evi, köy evi görünüşündeki evler için kullanılmaktadır. Bu tip evlerde ağırlıklı olarak ham ağaçtan yapılan mobilyalar ve aksessuarlar kullanılmaktadır. worthingtonhouseinn.com

  1. Akdeniz

Akdeniz ev dekorasyonu stilinde İspanya, İtalya ve Yunanistan’da görülen ev dekorasyonu parçaları uyumlu bir şekilde kullanılır. Renk olarak turuncu, mavi, sarı, kahverengi, yeşil ve sarı ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Bu renk kullanımlarının yanısıra beyaz boyanmış ahşap eşyalar ve aksessuarlar Akdeniz evlerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

  1. Country

Amerikan, Fransız ve İngiliz tarzlarını bir karışımı olan bu tip evlerdeki temel amaç sade, şık ve kullanışlı bir ortam yaratmaktadır. Mutfak, salon, oturma odaları ve yatak odalarında eskitme mobilyaların yanında bol çiçekli kumaşlar kullanılmaktadır. Rionegroguesthouse

  1. Modern

Bu tarz için net bir tanım olmasa da olabildiğince yalın ve sade kullanımla yerleştirilen mobilyaların yanında duvar kağıdı ve aksessuarlarla hareketlilik sağlanmaktadır. Ornek : istinyehouse.com

  1. Bohem

Bohem kelimesi sözcük olarak Fransız kökenli olup, sözlükte “yarınını düşünmeden günü gününe tasasız, derbeder bir yaşayışı olan” olarak tanımlanmaktadır. Dekoratif anlamda bakıldığına ise bu tarz minimalist tarzın tamamen zıttıdır. Yoğun renk ve aksessuar kullanımı vardır. Evin içini neşeli bir enerji kaplar.

  1. Typo

Son yıllarda trend olan bu stilde duvarlarda bol miktarda motive edici tablolar ve notlar vardır. Bu stilde mobilya seçerken konfor ön planda olmalıdır.

  1. Hygge

İskandinav kültürü çıkışlı olan bu stilde yalınlık ön plandadır ve beyaz renk vazgeçilmezidir. Dar alanda maksimum fayda sağlanacak şekilde mobilyalar kullanılır. Çoklu fonksiyonlara sahip parçalar kullanılır.

  1. Minimal

Az eşyalı ve huzurlu evleri minimal evler olarak tanımlayabiliriz. Bu tip evlerde gereksiz eşya ve aksessuarlar bulunmaz. Olabildiğince yalın ama kullanışlı parçalar kullanılmaktadır.

Peki en iyi dekorasyon siteleri hangileridir?