Başarılı Bir Ev Dekorasyonu

Başarılı Bir Ev Dekorasyonu

Eviniz ne kadar güzel döşendiyse o kadar mutlu olan ev dekorasyonu delilerinden misiniz? Ancak evinizi hiçbir zaman tam olarak beğenemiyor musunuz? Yada iyi dekore edilmiş evin maddi durumla alakalı olduğuna mı inanıyorsunuz? O zaman hepinizi yazımızı okumaya davet ediyoruz. Başarılı Bir Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı? sorusunun cevabını bu yazıda sizler için vermeye çalışacağız.

Başarılı Bir Ev Dekorasyonu

Başarılı Bir Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Öncelikle her odanın bir odak noktası olsun. Bu oturma odasındaki orta sehpa olabilir yada salondaki duvara astığınız bir parça olabilir. Bu odak noktasını belirleyerek odayı tasarlarsanız o mekan göze çok daha hoş gözükecektir.

Aynı renkte döşemeleri her odada aynı şekilde kullanırsınız eviniz birbirini izleyen odalardan oluşan bir ev olarak gözükeceği için eviniz daha geniş ve ferah gözükecektir.

Evinize eşya seçerken beğendiğiniz parçaları rastgele almanız doğru bir hareket değildir. Bunun yerine evinizi bütün bir resim olarak düşünmeli ve ona göre ihtiyaç listesi çıkarmalısınız. Ardından alışverişe çıkarak bu listeye en uygun parçaları seçerseniz evinizin hayalllerinizdeki haline yaklaşmış olacaksınız.

Bunları Unutmayın!

Evin her zaman bir eksiği olacağını unutmayın. O yüzden eğer maddi açıdan sizin zorlayacak diye beğenmediğiniz ama daha ucuz olan parçaları almayın. Bunun yerine öncelik listesi hazırlayın. Önce bu listedeki temel ihtiyaç olarak belirlediğiniz parçaları alın, sonrasında maddi olarak uygun olduğunuz dönemlerde listesi yavaş yavaş tamamlayın.

Işıklandırma önemlidir bunu asla unutmayın. Eğer özellikle güzel görünmesini istediğiniz odalarınız varsa buradaki ışıklandırma seçimlerinde sıradanlığın dışına çıkın. Bu farklılık o mekanın çok daha güzel gösterecektir, emin olun.

Nasıl bir tasarım istiyorsunuz, buna karar vermelisiniz. Evinizi minimal mi yoksa İskandinav stili döşeceksiniz yada klasik ile moderni karıştırarak mı evinizi dekore edeceksiniz bunun kararını vermelisiniz.  Ardından ihtiyaç listesini çıkarıp, alışverişe çıkmalısınız.

Basit düşünün. Ne kadar basit düşünürseniz, eviniz için o kadar iyi kararlar vereceksiniz. Basit düşünerek, kafanızı karıştırmadan eviniz için en doğru kararları verebileceğinize emin olun.

Eğer kendi kararlarınızdan emin değilseniz interneti ve sosyal medyayı kullanarak daha önce tasarlanmış ev örneklerinin fotoğraflarını incelemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Peki aksessuar seçimi aşamasında nelere dikkat edilmeli?