Yazlık Dekorasyonu

Havalar ısındı ve yaz geldi. Bazılarımız hala şehirlerde olsa da bir kısmımız yazlık evlerimize yerleştik yada en azından haftasonları gidip geliyoruz. Tabi yazlıklara geçtiğimizde, uzun süreden beri kullanılmayan bu evlerin mobilyalarında ve aksessuarlarında bazı sorunlar çıkabiliyor ve bu bizi yazlık evlerde değişikliklere gitmek istememize sebep oluyor yada en basit tabirler artık yazlık evimizin dekorasyonundan sıkıldığımızdan dolayı evimizin içinde değişikliğe gitmek isteyebiliyoruz. Yazlık Dekorasyonu ile ilgili tüm ayrıntılar bu makalemizde!

Yazlık evlerimizde ufak tefek değişikler yaparak büyük değişiklikler yapabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı ipuçlarını sizler için yazımızda topladık. Ev dekorasyonu meraklıları için ideal bu yazıyı mutlaka okuyun.

Yazlık Dekorasyonu

En Pratik Yazlık Dekorasyonu Fikirleri Nelerdir?

Yapmanız gereken ilk şey bütçe. Bu değişiklikler için bütçeniz ne kadar? Buna göre ufak tefek değişikler mi yapacaksınız yoksa evi baştan aşağı değiştireceksiniz buna karar vermelisiniz. Bu karardan sonra hareket geçmelisiniz. Öncelikle yazlık evlerde açık renkler kullanmalısınız. Bu evin bulduğu alana uyumlu olmasını sağlayacak ve evi ferah gösterecektir. İllaki sırf beyaz rengini kullanmanıza gerek yok. Beyaz rengine eşlik edebilecek mavi, krem, toprak tonları eve farklı bir kişilik katacaktır. Yada bu tip renkler yerine beyaz ağırlık bir dekorasyonda parlak renkli aksessuarlarla evinize daha modern bir hava katabilirsiniz. Deniz konseptine uygun aksessuarlar kullanarak evinizi sahile taşıyabilirsiniz.

Evin içinde ahşap, rattan, hasır vb. malzemeden yapılmış parçalar kullanarak eve daha huzurlu bir tarz getirebilirsiniz. Aksessuarların sayısını abartmadan kullandığımızda kişiliği olan bir eve ulaşmak için ilerdiğiniz yolda hedefe bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Yazlık evler için kendin yap fikirleri kullanmanız evinizi benzerlerinizde farklı bir noktaya taşıyacaktır. Bu tip projeler dışında evinizde sahilden topladığınız taşlar ve ahşap parçalar, eskiciler topladığınız aksessuarlar kullanmak evinizin görünümünü güzelleştirecek adımlar olacaktır. Yada evde kullandığınız objeleri sahilden topladığınız deniz kabukları ile süsleyebilirsiniz. Kavanozlarınızdan saksılar yapabilirsiniz. Yani zaten varolan aksessuarlar ve objeleri yenileyerek düşük maliyetlerle bambaşka bir eve sahip olabilirsiniz.

Kısa dönemli kullandığımız yazlık evlerinizi yenilerken planlanmış, basit ama etkili seçimlerle herkesin beğenisini toplayan, dikkat çeken, farklı, huzurlu ve tarz sahibi bir eve sahip olacağınıza emin olabilirsiniz.