Kendin Yap Fikirleri

Kendin Yap Fikirleri

Evinizi güzelleştirecek ve sizin elinizden çıkacak fikirleri sizler için bu yazıda toparladık. Ev dekorasyonu için Kendin Yap Fikirleri…

Kendin Yap Fikirleri

  1. Ahşap Paletler İle Size Özel Bir Köşe Yaratın

Kendin Yap Fikirleri

Ahşap paletleri hepimiz biliyoruz artık. Bu paletler ile aklınıza gelen herşeyi yapabilirsiniz. Beyaz bir boya ile paletlere eski bir görünüm verebilir. Sonrasında demircilerden yada eskicilerden bulduğunuz metal ayakları veya tekerleri paletlere çakabilir ve şık yastıklara kendinize hoş bir köşe yapabilirsibiz.

  1. Tenis Raketlerinden Ayna

Kendin Yap Fikirleri

Eski tenis raketlerini boyayarak yenileyebilir ortalarına ayna kestirip monte ettiğiniz farklı tarzda aynalara sahip olabilirsiniz.

  1. Dekoratif Notluk Yapıyoruz

Şık notluğa sahip olabilmek için ihtiyacınız olan şeyler: Kağıt bant, lastik bant, ahşap tabla, akrilik boya, matkap

İstediğiniz deseni bantlarla oluşturduktan sonra akrilik boya ile boyayıp, boya kuruduktan sonra bantları çıkarın. Sonrasında lastikleri bağlayacağınız noktaları işaretleyip matkap ile delin, lastikleri bağlayın ve notluğunuz hazır.

  1. Boyayın

Eskiyen eşyalarınızı sprey boya ile boyayarak yenileyebilirsiniz. Üstelik çeşitli şekillerdeki kalıpları kullanarak bu eşyaların üstüne desenler yapabilirsiniz.

  1. Ahşap Sehpa Yapıyoruz

Kendin Yap Fikirleri

Deniz kenarından veya ağaçların diplerinden topladığınız ağaç dallarını çamaşır sulu suyun içinde 1 gün bekletin ve tel fırça ile fırçalayın. Yapacağınız bu işlemle ağaç dallarının kabuklarını söktükten sonra birbirine aynı boyda olacak şekilde bağlayın ve üstüne bir cam kestirin ahşap sehpanız hazır.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Ahşap Aynaya Ne Dersiniz?

Yine topladığınız ağaç dallarını toplayıp temizleyin. Marangozdan kestirdiğiniz çerçevenin üstüne yapıştırdıktan sonra bu parçayı cilalayabilir veya boyayabilirsiniz. Ardından ortası için bir ayna kestirip, monte ettiğinizde aynanız kullanıma hazır!

 

  1. Eski Bisiklet Tekerliğinden Fotoğraf Çerçevesi

Sokakta gördüğünüz eski bir bisikletin tekerlekleri ile değişik bir fotoğraf sunumu hazırlayabilirsiniz. Tekerleği bisikletten ayırdıktan sonra temizleyin. Ardından küçük mandallarla fotoğrafları tutturun. Artık tek yapmanız gereken bu harika çerçeveyi duvarına sabitlemek.

  1. Kaşıklardan Askılık

Marangozdan 2 tane tahta kestirin. Sonra eski kaşıklarını pense yardımıyla kıvırın. Eşit aralıklarla kestirdiğiniz tahtalara matkapla delikler açın. Ardında büktüğünüz kaşıkları matkapla delebilir yada metal yapıştırıcıları ile yapıştırın. Sonrasında ise duvara monte edin ve kullanmaya başlayın.

Hep hayalini kurduğunuz evler için lütfen bu yazımızı okuyun: Dünya’dan Tek Katlı Evler