Küçük Evler Nasıl Dekore Edilmelidir

Küçük Evler Nasıl Dekore Edilmelidir

Küçük bir eve sahip olmak, kötü dekore edilmiş bir eve sahip olmak demek değil.  Küçük evleri daha güzel ve ferah göstermek için uygulayabileceğiniz bazı tercihleri siz ev dekorasyonu meraklıları için topladı. Küçük Evler Nasıl Dekore Edilmelidir ?

Küçük Evler Nasıl Dekore Edilmelidir

Küçük Evler Nasıl Dekore Edilmelidir

1- Tüm yer döşemeleriniz aynı olsun.

Evde bir bütünlük sağlamak ve evinizi daha geniş göstermek için yapmanız gereken ilk şey tüm yer döşemelerinizi tek tip yapmaktır. Böylelikle eviniz bir bütün gibi gözükecek ve daha ferah bir ortama sahip olacaksınız.

2- Koltuklarınızı renklendirin.

Her ne kadar küçük mekanlardan açık renkleri tercih etmek genel bir kanı olsa da oda içinde kullanacağız renkli koltukları odanıza farklı bir hava ve kişilik katacaktır.

3- Bir koltuk bir dekor

Dikkat çekici bir salona sahip olabilmeniz için büyük mobilyalara ihtiyacınız yok. Küçük salonunuzda kullandığınız tek bir koltuk ve duvar süsü ile odada tek bir odak noktası belirlerseniz odanız olduğundan daha geniş gözükecektir.

4- Tek bir duvarı farklı renkle boyayın

Odadaki tek bir duvarı farklı renkte boyamanız küçük odanıza farklı bir hava katacaktır ve hele ki oda içinde tek bir renkli parça kullanırsanız, kimse odanın küçüklüğüne takılmayacaktır.

5- Fonksiyonelliği Abartın

Dolaplardan oluşan minik bir yatak odası düşünün. Ve üst kısmında yatağınız ve belki küçük bir kütüphane. Böylelikle hem istediğiniz kadar parçayı muhafaza edebilir hem de odanızda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

6- Duvardaki Gömülü Alanlar

Duvarınızda açacağınız gömülü alanlar sayesinde birçok şeyi burada muhafaza edebilir ve dekoratif olarak farklı bir hava elde edebilirsiniz.

7- Işıklandırma Herşeydir

Kullanacağınız dikkat çekici aydınlatmalarla eviniz küçük de olsa çok farklı bir hava elde edebilirsiniz.

8- Banyonuzda Cesur Olun

Küçük banyoları dekore ederken değişik desenli duvar kağıtları ve farklı objeler kullanarak mekana değişik bir hava katabilirsiniz.

9- Askı Aksessuarlar Kullanın

Eğer aksessuar kullanamayacak kadar küçük bir alana sahipseniz, asabileceğiniz aksessuarlar kullanabilirsiniz.

10- Her Yer Çalışma Odası

Eğer ki evinizde çalışma odası için fazladan bir oda yoksa mutfağınızın veya oturma odanızın bir köşesini çalışma için dekore edebilirsiniz.

Evinizi Güzelleştirecek Dekorasyon Fikirleri için sitemizi incelemeye devam edin.